Menu
Twój koszyk

TP-4017 - Zestaw laboratoryjny do badania II zasady Dynamiki Newtona

TP-4017 - Zestaw laboratoryjny do badania II zasady Dynamiki Newtona
Nowość
TP-4017 - Zestaw laboratoryjny do badania II zasady Dynamiki Newtona

Zestaw doświadczalny znajduje zastosowanie w zajęciach laboratoryjnych mających na celu doświadczalne badanie: pędu, przyśpieszenia, prędkości, tarcia, energii kinetycznej. Można wykonywać badania w celu potwierdzenia I i II zasady Dynamiki Newtona, w myśl której, jeśli na ciało nie działa żadna siła lub siły działające równoważą się, to ciało pozostaje w spoczynku lub porusza się ruchem jednostajnym prostoliniowym (I zasada Dynamiki Newtona) i jeśli siły działające na ciało nie równoważą się (czyli wypadkowa sił F jest różna od zera), to ciało porusza się z przyśpieszeniem wprost proporcjonalnym do siły wypadkowej, a odwrotnie proporcjonalnym do masy ciała (II zasada Dynamiki Newtona). Badanie wykonuje się za pośrednictwem jednego z dwóch torów instalowanego w ramie pomiarowej pokrytego odpowiednią powierzchnią cierną i przemieszczającego się po nim wielofunkcyjnego wagonika przy działaniu siły zewnętrznej. Badanie przeprowadza się poprze zwiększanie siły napędzającej wagonik lub zmianę kąta nachylenia toru. Wyzwalanie pomiaru następuje przez wzbudzenie pierwszej bramki, mierząc czas przemieszczającego się wózka między bramkami. Doświadczenie można powtórzyć kilkukrotnie zmieniając tory z różnymi powierzchniami ciernymi, wartość siły napędzającej jak również zwiększając lub zmniejszając siłę tarcia poprzez dopinanie lub odpinanie trzeciej osi wagonika.


SPECYFIKACJA TECHNICZNA

MODEL Zestaw laboratoryjny do badania II zasady Dynamiki Newtona

Rama stelaża Rama stelaża z naniesioną na krawędzi miarką i regulowanymi uchwytami (do foto bramek, kołowrotka oraz zacisków umożliwiających instalowanie jednego z dwóch torów)
Tory x2 o długości 800mm pokryte różnymi powierzchniami ciernymi
Wielofunkcyjny trzyosiowy wózek(wagonik) Wyposażony w przełącznik umożliwiający podnoszenie lub opuszczanie jednej z osi (środkowej) bez konieczności zmiany masy wózka
Odważniki Umożliwiające zmianę masy wózka lub zmianę siły napędzającej wózek
Zestaw śrub montażowych Tak
Linka pociągowa wózka Tak
Pojemnik na odważniki Tak
Funkcja Służy do badania II zasady Dynamiki Newtona

 

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
Zły Dobry
Captcha
1,536.61PLN
Cena netto: 1,249.28PLN
  • Magazyn: W magazynie
  • Model: TP-4017 Zestaw laboratoryjny - II zasada Dynamiki Newtona
  • Waga: 0.00kg